Wynik testu ciążowego i objawy ciążowe a ryzyko ciąży

Witam. Moja dziewczyna wykonała wczoraj wieczorem test ciążowy i na samym początku wyniku pojawiły się dwie kreseczki, jednak jedna szybko znikła i została tylko jedna. Czy test jest wiarygodny? obawia się, że jest w ciąży bo pojawiło się kilka objawów takich jak ból piersi, twardy lekko powiększony brzuch . Bardzo proszę o odpowiedź. Dodam, że na teście jest napisane, że można go wykonać o dowolnej porze dnia. Pozdrawiam.

Szanowny Panie!

We wczesnej ciąży test ciążowy może wyjść w ten sposób.Jeżeli chcecie Państwo być pewni czy partnerka jest w ciąży należy wykonać badanie krwi na poziom progesteronu i B-HCG.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka