Wynik testu pozytywny zaraz po stosunku

Moja dziewczyna ma 17 lat. Zawsze kochaliśmy się, używając prezerwatyw, nigdy nie pękła ani się nie zsunęła oraz nigdy w niej nie skończyłem. Zawsze kończyliśmy gdzieś tak na 15 sek. przed wytryskiem. Wczoraj dziewczyna kupiła test, bo chciała sprawdzić czy wszystko jest ok. Wykonała go ok godziny po stosunku i pokazał on wynik pozytywny. Czy tak wykonany test może być wiarygodny? Dodam tylko, że testy wykonywane od kiedy się kochamy pokazywały, dawały wynik negatywny ale były wykonywane przed stosunkiem. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

test może wykazać podwyższenie hormonów, które wzrastają w czasie ciąży około jeden dzień po spodziewanym dniu wystąpienia miesiączki. Nie ma możliwości by bezpośrednio po zapłodnieniu wynik testu wyszedł pozytywny. W celu dokładnej weryfikacji warto udać się do lekarza ginekologa lub wykonać badanie poziomu betaHCG we krwi.

Pozdrawiam!