Czy jest możliwość błędnego wyniku testu HCG?

28 stycznie kochaliśmy się z dziewczyną (było to jakieś 12 dni po pierwszym dniu miesiączki, który przypadł na 16 stycznia - czyli dni płodne?). Uprawialiśmy seks w prezerwatywie, która ani nie pękła ani się nie zsunęła jednak zaraz po wytrysku nie przerwaliśmy stosunku i nie zmieniliśmy prezerwatywy. 10 lutego (jakieś 13 dni po stosunku) w godzinach wieczornych dziewczyna wykonała test ciążowy, który wyszedł pozytywny! Wystraszyliśmy się bardzo i na następny dzień, również w podobnych godzinach wykonaliśmy jeszcze 3 testy różnych firm (w tym również tej firmy z dnia poprzedniego), wszystkie 3 dały wynik negatywny. Dla pewności 2 dni później (13 lutego) wykonaliśmy jeszcze 2 testy, koło godziny 11 rano - pierwszy mocz z nocy i dały wynik negatywny. Co o tym myśleć? Strasznie się boimy. Czy w powinniśmy zaufać tym 5 negatywnym testom i być spokojni? Minął już miesiąc a dziewczyna jeszcze nie dostała miesiączki. Wcześniej miała nieregularnie co trzydzieści parę dni.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Testy ciążowe rzadko dają fałszywie dodatnie wyniki. Najczęściej ma to miejsce przy za późnym odczycie wyniku (tj po 10 minutach) lub przy przeterminowanym lub źle przechowywanym teście. Tak liczne negatywne wyniki pozostałych testów przemawiają przeciw ciąży.
W tytule zaznaczyłeś test, dlatego początkowo myślałam o oznaczeniu hormów we krwi, który daje 100% skuteczność.
Jeżeli partnerka ma nieregularne cykle to niewystąpienie miesiączki w tym miesiąc nie jest niczym zaskakującym. Proponowałabym albo wykonać test z krwi albo zawierzyć wykonanym testom. Stres może wydłużyć cykl i opóźnić wystąpienie krwawienia.
Pozdrawiam