Czy wynik testu mógł być fałszywie dodatki?

Dzień dobry. Mam 19 lat ostatni raz z chłopakiem współżyłam 3lutego, miesiączkę w lutym miałam spóźniona o dwa dni (mam nieregularny cykl trwający od 31-36 dni). W piątek zrobiłam test wyszedł negatywny, dziś powtórzyłam badanie i wyszedł pozytywnie. Muszę podkreślić że nie mam żadnych objawów ciąży oprócz spóźniającej sie miesiączki o dwa dni ( według aplikacji cykl trwa jak narazie 34 dni). Czy powinnam sie martwić? Czy wynik testu mógł być fałszywie dodatn (test po dacie ważności)i?

Dzień dobry, przeterminowany test ciążowy może dać fałszywy wynik, dla pewności warto go powtórzyć, najbardziej wiarygodny jest test bHCG z krwi w laboratorium.