Wynik TK kręgosłupa lędźwiowego

dziś odebrałem wynik KT kręgosłupa lędźwiowego i jest w nim napisane: pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej z poziomym ustawieniem kości krzyżowej. Przewężenie szczeliny stawu międzykręgowego na poziomie L4-L5 z zaznaczonymi zmianami wytwórczymi, asymetria przestrzeni międzykręgowej L4-L5. co to oznacza? Gdzie powinnam dalej z tym iść?

Aleksander Ropielewski

W przypadku dolegliwości bólowych lub zaburzeń czucia sugeruję kontakt z neurochirurgiem. Jeżeli nie odczuwa Pani dolegliwości sugeruję kontakt z fizjoterapeutą w celu rozpoczęcia ćwiczeń odciążających odcinek lędźwiowy kręgosłupa.