Wynik TK zatok a wskazania do leczenia operacyjnego

Proszę o interpretację TK: "Zmiany zapalne błony sluzowej z jej pogrubieniem do 4 mm w częściach dolnych obu zatok czołowych. Dyskretne zmiany zapalne błony śluzowej w sitowiu. W zachyłkach zębodołowych obu zatok szczękowych policykliczne pogrubienie błony śluzowej z jej ogniskowymi pogrubieniami do 5 mm." Problemy z zatokami kilka razy w roku,bóle głowy i zębów. Wskazanie do operacji? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Agnieszka

Pani Agnieszko, to zbyt poważny temat i zbyt poważne pytanie dotyczące kwalifikacji Pani choroby zatok do leczenia operacyjnego. Leczenie operacyjne większości chorób to wspaniała rzecz, która w nowożytnej historii Świata dokonała wiele dobrego.Aby jednak profesjonalnie odpowiedzieć na Pani pytanie musiałbym przede wszystkim długo z Panią porozmawiać a propos Pani dotychczasowych chorób i metod ich leczenia. Zebrać dokładny wywiad chorób w rodzinie itd....Muszę sam ocenić TK zatok ponieważ nasze opisy TK i opisy radiologów znacznie niejednokrotnie się różnią. Znane są przypadki w Polsce,,że operacje przeprowadzane na podstawie tylko opisu kończyły się na usunięciu nie tej nerki co trzeba itd.......