Wynik toksoplazmowy w 9 tygodniu ciąży

Witam serdecznie! Jestem w 9 tygodniu ciąży i odebrałam dzisiaj wyniki w kierunku toksoplazmozy. Wynik to: IgG > 650,0 lU/ml a IgM - ujemny. Chciałabym się dowiedzieć czy mam jakieś powody do obaw?

Lek. Magdalena Pikul

Witam !
Wyniki badań wskazują na przebyte w przeszłości zakażenie (u większości osób przebiega bezobjawowo). Nie świadczą natomiast o świeżej infekcji w ciąży, która jest niebezpieczna dla płodu. Nie powinna mieć Pani powodu do zmartwień. Pozdrawiam