Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysokie miano IgM

Witam i proszę o interpretację wyników. Dzisiaj odebrałam wynik badania w kierunku toksoplazmozy i przedstawia się on nastepującoi : Ig G 506.7 dodatni i Ig M 0,717 ujemny. Chciałabym wiedzieć, czy te wyniki maja wpływ na niepłodność, z powodu której leczę się 5 lat bezskutecznie. Pozdrawiam
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Interpretując podane przez Panią wyniki, nie widzę powodu do zmartwień. Poziom IgG to poziom przeciwciał świadczący o przebytym w przeszłości zakażeniu, który zwykle stanowi ochronę przed nawrotem choroby. Ma to szczególne znaczenie właśnie dla kobiety w ciąży. Jeżeli zakażenie przebyła ona wcześniej, przed zajściem w ciążę, z reguły nie ma zagrożenia zainfekowania płodu, bo dziecko jest chronione właśnie przez te wytworzone wcześniej przeciwciała przeciw toksoplazmozie. Poziom IgM świadczy natomiast o świeżo przebytym zakażeniu i w takim wypadku jest poważnym zagrożeniem dla rozwoju płodu.

Rozumiem, iż nie jest Pani teraz w ciąży, natomiast w przypadku niepłodności toksoplazmoza zwykle nie ma znaczenia i przebiega bezobjawowo. Istnieją poradnie, w których przyjmują lekarze specjalizujący się w diagnostyce i terapii toksoplazmozy, więc proszę udać się do lekarza specjalisty, aby rozwiać swoje obawy.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy