Wysokie miano IgM

Witam i proszę o interpretację wyników. Dzisiaj odebrałam wynik badania w kierunku toksoplazmozy i przedstawia się on nastepującoi : Ig G 506.7 dodatni i Ig M 0,717 ujemny. Chciałabym wiedzieć, czy te wyniki maja wpływ na niepłodność, z powodu której leczę się 5 lat bezskutecznie. Pozdrawiam
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Interpretując podane przez Panią wyniki, nie widzę powodu do zmartwień. Poziom IgG to poziom przeciwciał świadczący o przebytym w przeszłości zakażeniu, który zwykle stanowi ochronę przed nawrotem choroby. Ma to szczególne znaczenie właśnie dla kobiety w ciąży. Jeżeli zakażenie przebyła ona wcześniej, przed zajściem w ciążę, z reguły nie ma zagrożenia zainfekowania płodu, bo dziecko jest chronione właśnie przez te wytworzone wcześniej przeciwciała przeciw toksoplazmozie. Poziom IgM świadczy natomiast o świeżo przebytym zakażeniu i w takim wypadku jest poważnym zagrożeniem dla rozwoju płodu.

Rozumiem, iż nie jest Pani teraz w ciąży, natomiast w przypadku niepłodności toksoplazmoza zwykle nie ma znaczenia i przebiega bezobjawowo. Istnieją poradnie, w których przyjmują lekarze specjalizujący się w diagnostyce i terapii toksoplazmozy, więc proszę udać się do lekarza specjalisty, aby rozwiać swoje obawy.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty