Dodatnie IgG i ujemne IgM w badaniu toksoplazmozy w ciąży

Dziś odebrałam wyniki na toksoplasmozę. Bardzo proszę o inerpletację, obecnie jestem w 13 tygodniu ciąży. IgG 25,9 IU/ml dodatni wynik ujemny to: poniżej 2,0, wynik dodatni to: powyżej 2,9, wynik wątpliwy to: 2,0-2,9. IgM 0,120 Index wynik ujemny to: ponizej 0,500, wynik dodatni to: pow 0,599, wynik wątpliwy to: 0,500-0,599. Bardzo proszę o odpowiedź. Wizytę u lekarza prowadzącego mam dopiero za tydzień, a do tego czasu to stres mnie zje. Z góry dziękuję. Pozdrawiam, Sabina
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wyniki badań wskazują na przebyte w przeszłości zakażenie toxoplazma gondi (u większości osób przebiega bezobjawowo). Nie świadczą natomiast o świeżej infekcji w ciąży, która jest niebezpieczna dla płodu (wywołuje zapalenie łożyska i przejście tą drogą pasożytów do płodu). Nie ma Pani powodu do zmartwień.