Wynik tomografii komputerowej kręgosłupa lędźwiowego u 39-latki

witam mialam robiony tomograf kregosłupa lędżwiowego i mam pytanie .l5/SI ;Zwyrodnieniowe obniżenie krążka m-kregowego z jego szeroką ze zwapnieniami protuzją z uciskiem worka oponowego.Obustronne przewężenie otworowe.Kanał kręgowy niezwęzony.I l-boczne skrzywienie ,spłycona lordoza,Drobne osteofity na krawędziach trzonów.Zaznaczona sklerotyzacja podchrzęsna stawów krzyżowo-biodrowych,wysepka sklerotyczna lewej kości biodrowej.Prosze mi powiedzieć czy to są bardzo złe wyniki bo się przerazilam

Szanowna Pani - to są TYLKO WYNIKI JEDNEGO Z BADAŃ DODATKOWYCH.
Decydujące znaczenie w Pani przypadku ma korelacja zachodząca pomiędzy : objawami (o ile je Pani ma) , wynikami badania fizykalnego oraz wynikami badan dodatkowych ( NMR). Na szczęście ( jeszcze ! ) nie leczymy wyników badań dodatkowych tylko pacjentów ! Proszę się nie martwić na zapas i zgłosić z wynikiem rezonansu do lekarza kierującego ( neurolog lub ortopeda). Pozdrawiam i życzę szybkiego wyjaśnienia wątpliwości. W większości przypadków leczeniem z wyboru " przy takich wynikach" jest leczenie zachowawcze głównie rehabilitacja.