Wynik toxo IgG i IgM w 37 tygodniu ciąży

dzień dobry odebrałam wyniki na toxo i IgG ma 110,24 a IgM 0,243 co to oznacza bo bardzo sie martwie że zaraziłam sie w ciąży niestety lekaz powiedział że na antybiotyk jest zapuzno bo jestem w 37 tyg ciązy

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wyniki powinny być interpretowane łącznie z poprzednimi badaniami, wykonanymi na wcześniejszym etapie ciąży (12-16 tydz.). Obecny poziom przeciwciał świadczy o przebytej infekcji w przeszłości >1 roku od badania. W związku z tym do zakażenia doszło przed ciążą i nie ma powodów do niepokoju, nie jest też konieczne stosowanie dodatkowego leczenia.