Wynik urografii 43-letniej osoby do analizy

Urografia nerek.w topografii nerki prawej widoczne dwa drobne cienie-najpewniej złogi moczowe.UKM nerki prawej w calości poszerzony,opisywane poprzednio cienie lokalizują się w dolnej grupie kielichów.Poszerzenie utrzymuje się niezmiennie po 21 i 45 minutach,ustępuje dopiero po 60 minutach po położeniu pacjentki na brzuchu.Obraz odpowiada miernemu zwężeniu moczowodu.Pęcherz moczowy o dwułukowym obrysie.W poprzedniej urografii którą robiłam 17 lat temu również moczowód był zwężony.

Aleksander Ropielewski

W sytuacji braku objawów i zaburzeń oddawania moczu oraz parametrów nerkowych wystarczająca jest obserwacja zmian. Jeżeli jednak występują objawy lub dolegliwości ze strony układu moczowego wskazane jest leczenie zabiegowe. Na pewno powinna być Pani pod opieką urologa.