Wynik USG i TK nerek
Witam. Mam pytanie do urologa odnośnie usg i tk nerek. Usg j brzusznej: w echu centralnym nerki prawej śladowa pielektazja przy silnie wypełnionym pęcherzu - cofająca się po mikcji. Poza drobnymi echami ziarnistymi o typie kamicy piaskowej - bez złogów powyżej 3-3,5mm. Natomiast parę dni wcześniej KT j brzusznej i miednicy z kontrastem: nerki prawidłowej wielkości i położenia, równoczasowo wydzielają śr.cieniujący. Konkrementów nie stwierdza się. Któremu badaniu wierzyć, co powinnam zrobić?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam serdecznie,
To zależy w jakich odstępach czasu badania były wykonywane. Z informacji podanych przez Panią w pytaniu, najbardziej aktualnym wynikiem jest wynik badania TK jamy brzusznej i miednicy z kontrastem, więc skłaniałbym się ku temu wynikowi. Natomiast ciężko cokolwiek powiedzieć na podstawie samych wyników badań obrazowych. Wyniki te musza być skonfrontowane z obrazem klinicznym pacjenta. Dlatego wskazana jest wizyta u lekarza urologa w gabinecie w celu konsultacji.
Pozdrawiam.