Wynik USG piersi 28-latki

Co oznacza taki wynik USG piersi: "W sutku prawym na godz. 12 okołobrodawkowo zmiana hypoehogenna 6,5 mm." Czy mam się czego obawiać? To gózek do usunięcia? Na następne USG mam się zgłosić dopiero za 6 m-cy. Nie za długo by tak czekać? Obawiam się...

W Pani wieku tego typu zmiany naiczęściej są wynikiem wahań hormonalnych. Proponuję powtórzyć USG za 3-4 m-ce. koniecznie przestrzegać zasady wykonywania badania w tej samej fazie cyklu, optymalny okres miedzy 5-10 dniem cyklu