Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko raka piersi a HTZ

Witam, Stosuję htz, jestem po kilkakrotnym usuwaniu guzków łagodnych w piersi, obecnie po mammografii mam taki opis: sutki o utkaniu gruczołowo-włóknistym. Prawy bez patologicznych zagęszczeń z makrozwapnieniem. W sutku lewym duże pooperacyjne zmiany włóknisto-bliznowate z makrozwapnieniamii torbielka olejowa o śr. 12 mm i skupiskiem trzech mikrozwapnień, przy brodawce sutkowej. USG: w sutku prawym w kwadracie pachowym na godz. 11 hypoechogeniczna zmiana o śr. 9,2mm. Czy mogę stosować dalej HTZ pytałam dr. wcześniej to odpowiedział, że mogę, przy tej wizycie zapomniałam się zapytać, za pół roku mam powtórzyć USG, będę wdzięczna za odpowiedź, mam 58 lat, nadmienie, że mama miała nowotwór piersi i dwóch braci także.

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Co to jest menopauza?

Menopauza to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Nazywany jest również przekwitaniem. Pojawia się najczęściej u kobiet po 50 roku życia. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o menopauzie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Może Pani stosować HTZ. Wymagane są częste wizyty u ginekologa, badanie piersi raz na 3 m-ce, USG narządu rodnego oraz wykonywanie cytologii.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy