Wynik USG tarczycy u 51-latka

mężczyzna 51 lat witam i bardzo proszę o interpretacje wyników usg tarczycy. Tarczyca powiększona-prawy płat 3x3,2x6,5cm lewy płat 2,5x2,9x6cm. Miąż tarczycy w całości o nieprawidłowej niejednorodnej echostrukturze z cechami włóknienia podścieliska z niewielkim przekrwieniem W obu płatach liczne drobne torbielki najwięcej w dolnych biegunach obu płatach. Ponadto w prawym płacie zmiana ogniskowa lita normoechowa 1,1cm Pozdrawiam..

Witam Pana,

Radziłbym udać się do endokrynologa. W Pana przypadku konieczna będzie również ocena hormonalna. Sugerowałbym także wykonanie biopsji zmiany w prawym płacie tarczycy.

Z poważaniem,

Marek Derkacz