Wynik USG w 5 tygodniu ciąży

Witam mam 23 lata i jestem 5/6 tygodniu ciazy. Rok temu poronilam bedac w 6t.c. dzisiaj bylam i robiłam usg a w opisie mam napisane: w macicy widoczny pęcherzyk ciążowy. W czasie badania nie widac echa plodu, wskazane wykonanie badania przez innego lekarza. I jeszcze lekarka powiedziala mi ze dobrze ze nie krwawie. Czy mam czym sie martwic?

Lek. Tomasz Budlewski

Zwykle można zobrazować bijące serce około 6 tyg. Dużo zależy także od aparatu USG. Proponuję udać się w okresie 6 tyg od ostatniej miesiączki do ginekologa. Lekarz wykonana badanie USG sondą przezpochwową i określi wiek ciąży.