Wynik wymazu i gronkowiec MLSB, MRCNS

W wymazie z okolicy wkłucia, wyhodowano gronkowca MLSB,MRCNS, taki wynik przeczytałam po powrocie z szpitala w karcie informacyjnej syna,co to oznacza? że syn ma dwie odmiany gronkowca?czy powinno być wdrożone leczenie?jak mam to rozumieć?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Gronkowiec MLSB jest oporny na penicyliny, linkozamidy i makrolidy. MRCNS oznacza oporność na metycylinę. Jeżeli nie występują żadne objawy, prawdopodobnie występuje nosicielstwo gronkowca i nie wdrażana jest antybiotykoterapia.
Pozdrawiam