Wynik z wycinka jamy ustnej

Witam. Odebrałam dzisiaj wynik z wycinka jamy ustnej i brzmi on: Keratosis et low grade epithelial dysplasia. Dentystka nazwała to leukoplakia. Czy mam się niepokoić, bo wyczytałam, że jest to stan przednowoworowy, a kolejną wizytę u stomatologa prowadzącego mam dopiero 18 lutego

Tak należy się niepokoić, ale nie bardzo na razie. Pali pani papierosy? Czy w rodzinie występowały nowotwory? to co Pani ma w rozpoznaniu to tłumacząc na normalny język to rogowacenie i małego stopnia nabłonkowa dysplazja. Jest to stan przedrakowy. małego stopnia to znaczy ze jest to I stopień. Czyli najłagodniejsza postać. Zmianę trzeba usunąć w całości. Potem należy kontrolować to miejsce co jakiś czas czy nic się nie dzieje złego w tej okolicy. Badanie węzłów chłonnych też zalicza się do badania tej okolicy!