Wyniki a podejrzenie zapalenia płuc

Witam , odebrałem właśnie zdjęcie i nie wiem czy mam się martwić , oto wynik ; -W dolnym polu prawego płuca pozapalne zrosty. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych . Przepona gładka , kąty wolne . Serce w granicach normy . Zdjęcie robiłem , bo mam podejrzenie zapalenia płuc . Bardzo proszę o odpowiedź , i z góry dziękuję.

Witam! W badaniu rtg nie uwidoczniono świeżych cech zapalenia płuc. Pozapalne zrosty stanowią pozostałość po przebytych w przeszłości infekcjach. W żadnym wypadku nie jest to powód do niepokoju. Pozostałe składowe opisu badania są prawidłowe.