Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam interpretować opis RTG płuc?

Moja teściowa ma 62 lata. Dużo pali. Ostatnio zaczęła jej drętwieć noga. Po 2-tygodniowym pobycie w szpitalu na neurologii stan się pogorszył i teściowa wyszła ze szpitala w stanie jeszcze gorszym. Zaczęła "uciekać"jej stopa. Po wizycie u reumatologa zostało przepisane wykonanie badań między innymi prześwietlenie płuc. Stąd moje pytanie: jak interpretować opis RTG-"Pasmo włókniste w polu środkowym płuca prawego. Poza tym płuca wolne od zmian ogniskowych o bogatszym rysunku naczyniowym w polach dolnych płuc. Wnęki naczyniowe. Przepona wolna. Serce w granicach prawidłowych".
ponad rok temu

Przebieg badania tomografii komputerowej

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.
Opisywane w rtg pasmo włókniste w środkowym płacie płuca prawego jest prawdopodobnie pozostałością po przebytym przeszłości zapaleniu płuc. Zaznaczam jednak, że prawidłową interpretację badania można przeprowadzić w oparciu o pełny obraz kliniczny - wywiad z pacjentem oraz badanie lekarskie. W związku z tym zalecam konsultację z lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy