Jak mam interpretować opis RTG płuc?

Moja teściowa ma 62 lata. Dużo pali. Ostatnio zaczęła jej drętwieć noga. Po 2-tygodniowym pobycie w szpitalu na neurologii stan się pogorszył i teściowa wyszła ze szpitala w stanie jeszcze gorszym. Zaczęła "uciekać"jej stopa. Po wizycie u reumatologa zostało przepisane wykonanie badań między innymi prześwietlenie płuc. Stąd moje pytanie: jak interpretować opis RTG-"Pasmo włókniste w polu środkowym płuca prawego. Poza tym płuca wolne od zmian ogniskowych o bogatszym rysunku naczyniowym w polach dolnych płuc. Wnęki naczyniowe. Przepona wolna. Serce w granicach prawidłowych".
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Opisywane w rtg pasmo włókniste w środkowym płacie płuca prawego jest prawdopodobnie pozostałością po przebytym przeszłości zapaleniu płuc. Zaznaczam jednak, że prawidłową interpretację badania można przeprowadzić w oparciu o pełny obraz kliniczny - wywiad z pacjentem oraz badanie lekarskie. W związku z tym zalecam konsultację z lekarzem rodzinnym.