Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badań biochemicznych i próby wątrobowe a zarażenie HBV lub HCV

witam, czy wyniki badań biochemicznych na poziomie alt 88, ggtp 200, reszta prób watrobowych w normie może być oznaką hbv ,lub hcv?. usg w normie zadnych objawów, nadmienie ,ze od dłuższego czasu biorę leki na cholesterol i ciśnienie.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podwyższenie ALT oraz GGTP może być wynikiem zakażenia wirusami zapalenia wątroby typu B lub C. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty gastrologa.

0

Badaniem podstawowym w kierunku wirusowego zapalenia wątroby jest oznaczenie antygenu Hbs oraz przeciwciał przeciw HCV. Będąc leczonym statynami na podwyższony poziom cholesterolu może dochodzić do wzrostu ALT. Generalnie uznaje się, że jeżeli wzrost nie przekracza 3-krotnosci normy to nie ma powodów do niepokoju. Decyzje odnośnie interpretacji wyników może podjąć jedynie lekarz prowadzący w oparciu o całokształt stanu klinicznego.

Specjalista w dziedzinie diabetologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy