Wyniki badań eGFR u 30-latka

Dzień dobry :) Wyniki badań eGFR (ICD-9: M37) wynik >60 ml/min/1,73m2 jak to zinterpretować?

Witam.

Wynik należy zinterpretować jako prawidłowy.
Obliczając eGFR za pomocą danych z PESEL-u (wieku), wg wzoru MDRD, najwyższy wynik jaki powinno się podawać to: eGFR powyżej 60.

Do obliczenia eGFR można też zastosować inne wzory np. Cocrofta-Gaulta, które pozwolą na precyzyjniejsze obliczenie wartości przy wyższym eGFR.

Pozdrawiam
wizytylekarskie.org