Wyniki badań hormonów tarczycy 24-letniej osoby do analizy

,Miałam TSH podwyzszone jak na swoj wiek bo 2.95. Lekarz skierowal mnie na serię badań: Wolna trójjodotyronina: 4.37 (2.63-5.7) Wolna troksyna: 13.04 (9.01-19.05) Przeciwciala przrciw peroksydazie tarczycowej: <3 (norma <5.61) Przeviwciala przeciwko tyreoglobulinie: <3 (<4.11) Plat lewy: 29x13x11 mm obj 2.2cm 3 Plat prawy 30x,12x11 mm obj 2.1cm3 Ciesn szer. 4mm Tarczyca polozona w miejscu typowyn, nie schodzi ponizej wciecie jarzmowe. Echostr. Jednorodna,prawidlowa. O czym swiadcza wyniki?

Dzień dobry,

Ma Pani dość małą tarczycę - o czym świadczą jej pomiary w usg. Jeśli planuje Pani ciążę w najbliższym czasie, wówczas należy zastosować małą dawkę L-tyroksyny, aby TSH obniżyć < 2,5 (optymalnie 1-1,5). Jeśli lekarz w badaniu i wywiadzie nie stwierdził objawów niedoczynności tarczycy, mógł nie zalecić Pani leków. Poziom przeciwciał jest prawidłowy, a więc nie ma Pani autoimmunologicznego zapalenia tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz