Wyniki badań hormonów tarczycy w 28. tygodniu ciąży

Witam,jestem w 28t ciąży.Ostatnie badania tsh wyszły poza normą, bo3.84,a powtórzone po tyg aż 5,22.Z kolei pierwsze badania w I trymestrze były w normie bo tsh 2,40.Mam przepisany euthyrox 50.Czy to jakoś negatywnie wpłynie na rozwój i bezpieczeństwi dziecka? Martwie się, bo czytałam, że niedoczynność tarczycy może powodować niedorozwój.Ja nigdy nie leczyłam się na tarczycę.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest zwiększenie dawki hormonów tarczycy ponieważ niedoczynność nawet nieznacznego stopnia może mieć niekorzystny wpływ na dizecko. Proponuje zwiekszyć dawkę do 100mcg na dobę. Niedoczynność tarczyczy często występuje w ciąży i po porodzie stopniowo ustępuje.