Wyniki badań i objawy chorób tarczycy

MAM PYTANIE MAM OBJAWY TARCZYCOWE W GRUDNIU ROBILAM BADANIA I WYNIKI BYLY TSH0,87309 ANTY-TPO10,5 ANTY TG-32,1 CA-2,49 GLUKOZA 91 A TERAZ Z KWIETNIA BADANIA TSH 1,340 GLUKOZA86 NA CZCZOPO 2H 55 CZY TO MOZE OZNACZAC ROZWIJAJACA SIE TARCZYCE W USG WYSZLY DWA MALE GOZKI MAM MAME KTORA MA RAKA TARCZYCY MIALAM PODEJRENIE HASHIMOTO Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ

Dobry wieczór,

Stężenie TSH jest jak najbardziej prawidłowy, a jego nieznaczny wzrost nie musi oznaczać zaburzeń hormonalnych, więc nie ma potrzeby martwić się na zapas. Prosze kontrolnie oznacyzć stężenie TSH za około 3 miesiące, a jeśli będzie prawidłowe, to kolejne oznaczenie jest wskazane za kolejne 6 miesięcy, lub wcześniej w przypadku wystąpienia objawów sugerujących chorobę tarczycy. Guzki warto kontrolowac w USG, wykonywanym okresowo, wg zalecń prowadzącego Panią endokrynologa.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz