Wyniki badań mózgu mamy

Witam. Moja mama otrzymała Dziś wyniki badań i nie bardzo wiemy o co w nich chodzi, była wdzięczna jak by mi pani odpowiedziała na moje pytanie, a oto treść wynikow. .. Kilka drobnych nie specyficznych ognisk podwyższonego sygnału w obrazach T2-PROPE FLAIR widocznych w istocie białej wokół rogów przednich komór bocznych i w ustnych i sklepistości prawego płata czołowego najprawdopodobniej o charakterze naczyniowo-pochodnym . Największa zmiana O Wielkości Poniżej 3mm.

Piotr Pilarski

Wynik należy rozpatrywać w oparciu o badanie lekarskie. Sugeruję wizytę u neurologa.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Interpretacja zawsze zależy od występujących objawów i objawów wykazanych w bezpośrednim badaniu lekarskim. Bez tych danych ciężko odnieść wynik do badania. Charakter naczyniowo-pochodny sugeruje bardziej prawdopodobnie ogniska niedokrwienne. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.