Wyniki badań na toksoplazmozę i poronienie

Witam.Wyniki badań toxoplazmozy.IgG mam 37,80 IU/ml (1.6-3,0) IgM 64 IU/ml. Czy jestem zarażona? I jeśli tak to jak długo będę musiała się leczyć.Poroniłam w 5tym tygodniu ciąży.Lekarka stwierdziła,że przez kotka,którego mają sąsiedzi co z Nami mieszkają.Ten kot jest od około dwóch i pół miesiąca.A Poroniłam 3 tygodnie temu.Dodam,że nigdy styczności z kotami nie miałam.Czy mogłam poronić przez kota? i Czy jak zajdę w ciążę to nie powtórzy się to samo? Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinien ocenić specjalista chorób zakaźnych, który ew. wdroży właściwe leczenie. Jak najbardziej możliwe jest jednak poronienie ze względu na toksoplazmozę. Do czasu wyjaśnienia problemu proszę wstrzymać się od starań o ciążę.