Wyniki badań prenatalnych do analizy 24-letniej kobiety

Witam! Miałam robione badania prenatalne, ale wizytę u genetyka mam dopiero 31.12. Mam wyniki i nie wiem jak je zinterpretować. Może ktoś mógłby mi pomóc... Mam 24lata, jedno poronienie w 6tc, potem ciąża donoszona (córka zdrowa 5 lat). Mam jedną nerkę. Wg OM jest 11tydz 4 dzien, wg USG 12tydz 3dzień. CRL 61, przezierność karkowa 2,8; osoczowe białko ciążowe Pappa 4,18 lU/l; wolne beta hcg 81,98 lU/l. Wszystkie narządy widoczne, serduszko w normie, kość nosowa widoczna Wiem, że to ponad normy i

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie wynik przezierności karkowej jest prawidłowy, tzn nie zwiększający istotnie ryzyka. Co do testu Pappa podaje Pani za mało informacji aby móc coś więcej powiedzieć. Wynik hcg też jest prawdopodobnie prawidłowy. Jeżeli ma Pani wcześniejszy dostęp do ginekologa to proszę się do niego udać.