Wyniki badań serca pulsoksymetru

witam. Uprzejmie prosze o interpretację wynikow badań serca pulsoksymetru HSR; wiek 36, kobieta, puls 120(n.60-90),wysyceniem tlenem 98,19(95-99)st objetoscikomora/aorta9,99(2,7-4,9) zastawka aorty3,99(2-4) indeks pulsacji 1,9(2-3,1) indeks k1/k2 komora/aorta1,66(1,1-1,9) dynamika arterii 13(5-50). Co oznaczaja odchylenia od normy w niektorych parametrach, czy jest to grozne? Dziekuje i pozdrawiam Kasia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony stosunek objętości komory do aorty najczęściej świadczy o zmianach wywołanych miażdżycą czy też wadami zastawkowymi. Podwyższony puls także jest nieprawidłowy. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.