Wyniki badań w 21-tygodniu ciąży do analizy

Witam prosze o interpretację wyników w 21 tygodniu ciąży z usg: BPD -47, HC -178,AC-149, Fl -28. Czy wartośc dot. nóżek jest niepokojąca?Czy mieści się w jakiejś normie? O czym może świadczyć? i dodam że trzy tyg. temu Fl-15,6. Jęsli chodzi o mojego lekarza to wiem co mi powiedziała chciałam tylko sprawdzić czy inny lekarz uważa podobnie.

Lek. Tomasz Budlewski

Każde wykonane badanie obok długości jest podana wartość centylowa i na tej podstawie się ocenia. Po za tym, dziecko może zawsze trochę inaczej się ułożyć i wtedy pomiar też może być trochę zmieniony.