Wyniki badań w kierunku boreliozy a ukąszenie przez kleszcza trzy lata temu

Otrzymałam wyniki badań : Borelioza IgG. 3,7 RU/ml; Borelioza igM. 18,1 RU/ml Prążki oligoklonalne IgG Alb-PMR, 148,0 mg/l; Alb-Sur, 51,7 g/l, IgG-PMR, 12,5 mg/l; IgG-Sur, 10,9 g/l; wsk. linka, 0,401 Nie wiem, czy to znaczy, że choruję na boleriozę? Trzy lata temu byłam ukąszona przez kleszcza. Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy ma Pani jakieś objawy? Same wyniki bez norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedziec. Proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego powyższe badania.