Wyniki badania ALT i AST u 25-latka

Witam mój ALT 91 , AST 43 czy mam się martwić? USG w porządku.Proszę o odp Nie pije nie pale odstawiłem cole bo dużo jej piłem.Czy duża ilość coli ma wpływ na wynik?i Biorę na osłonę wątroby już 2tyg a poprzedni wynik miałem ALT 110 , AST 61 i jak widać mi spadło czy to się unormuje ? Pozdrawiam Piotr

Gratuluję udanego wprowadzenia zmian w stylu odżywiania, skoro zadbał Pan o dietę na pewno będzie lepiej. Ważne , żeby przy takich skłonnościach utrzymać na stałe nowy sposób odżywiania, ograniczyć mięso i tłuszcz, smażenie, ciężkostrawne posiłki cukier, napoje gazowane i uważać na leki przeciwbólowe. Proszę pić wodę niegazowaną, na wątrobę mogę polecić herbatę z dziurawca przed posiłkiem i zażywanie mielonego ostropestu 1-3 razy dziennie po łyżeczce. To powinno pomóc w regeneracji.
Proszę jeść więcej potraw gotowanych i duszonych i dużo warzyw.

Pozdrawiam..

Joanna Arciszewska.