Wyniki badania EKG u 25-latka

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników badania: Wniosek: rytm zatokowy, okresowo niemiarowy 48-151 / min, średnia z doby 75/min sporadyczna ekstrascystolia komorowa w ciągu doby dość liczne krótkie wstawki rytmu dolnoprzedsionkowego będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi niemiarowość (akcja serca powinna być miarowa) oraz dość liczne wstawki z rytmu dolnoprzedsionkowego. Koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą kardiologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.