Wyniki badania gastroskopii a atak refluksu

Tydzień temu byłem na gastroskopi, wyniki : Gastroskopia rumieniowa, oesophagitis, insuficienta cardiae.Test na HP ujemny. Przepisano mi Helides i Debretin. Mój problem polega na połykaniu tabletek. Dzisiaj po raz kolejny podczas połykania tabletki miałem wrażenie jakby wpadła ona nie tam gdzie powinna powodując duszności uczucie zatkania przełyku stres i atak paniki.Po kilkunastu min można było wyczuć kwaśny odczyn w ustach i pojawia się chrypka.Czy jest to atak refluksu i jak sb z nim radzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli powyższe objawy będą się powtarzać konieczne jest ponowna wizyta u lekarza prowadzącego leczenie. Po ponownym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.