Wyniki badania glukozy na czczo w 26. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 26 tygodniu ciąży, po badaniu obciążenia glukozą mam podejrzenie cukrzycy ciążowej. Wizytę w poradni diabetologicznej mam za tydzień, już od otrzymania skierowania trzymam dietę. Po glukozie moje wyniki są w normie, organizm sobie poradził, wynik jest kiepski tylko na czczo, wg. norm sprzed roku nie miałabym cukrzycy. Czy może okazać się, że to nie cukrzyca ciążowa? Mogę liczyć na mniej radykalną dietę? Nie mam cukrzycy w rodzinie. Wyniki: na czczo, po 1h 172, po 2h 114.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania wyniku na czczo nie można się odnieść. Proszę udać się do lekarza, aby przeanalizować wszystkie wyniki.