Wyniki badania hormonów tarczycy i starania o ciążę

Czemu nie mogę zajść w ciążę? TSH 3.31 ulU/ml, FT3 4,70 pmol/l FT4 14.93 pmol/l, przeciwciała anty tg 10.00, przeciwciała anty tpo 19.22, po dwóch miesiącach przyjmowania jodu TSH wzrosło do 4.42, w tym czasie cykl wydłużył się do 50 dni, okres wywoływany luteiną, przez rok wszystkie testy owulacyjne negatywne, następnie wprowadzony clostilbegyt, test owulacyjny nareszcie pozytywny, owulacja stwierdzona podczas monitoringu, a okres znowu przyszedł ...

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn niemożności zajścia w ciąże może być wiele i nie są to tylko problemy z tarczycą. Proponuję udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Proponuję także wykonać badanie nasienia u partnera.