Wyniki badania hormonów tarczycy u dziecka

Witam proszę o odpowiedź czy podane wyniki badań tarczycy mieszczą się w normie , dziecko w wieku 11lat. TSH L69 2,440ulU/ml, FT4 (O69) 1,11 ng/dl Dziękuję

Renata GrzechociĹska

Witam.
Normy są różne dla laboratoriów, na podstawie wartości referencyjnych TSH w normie, f T4 obniżone.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety nie podaje Pani norm, które w różnych laboratoriach są różne. Prawdopodobnie mogę jedynie stwierdzić obniżenie fT4 i w normie TSH. Proponuję udać się do endokrynologa.