Co znaczą wyniki badania tarczycy i powiększony obwód?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu wszyscy mi mówią że mam powiększony obwód szyi i że mam problem z tarczycą, więc poszłam zrobić badania proszę o interpretację wyników badań tarczycy: - Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) 2,160 µIU/ml; Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 1,24 ng/dl (wyniki z wczorajszego badania) -Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) 1,770 µIU/ml; Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 1,41 - wyniki z zeszłego roku -USG tarczycy Wymiary gruczołu: płat prawy 17х15х 42 mm płat lewy 14х15х42 mm Cieśń AP do 5,5 mm Objętość gruczołu- ok. 10,5 ml węzły chłonne szyjne nie powiększone

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jedyne co mogę napisać to to, że Pani wyniki poziomów hormonów znajdują się w granicach normy. Aby poprawnie zinterpretować wyniki badań, konieczna jest wizyta u lekarza.