Echostruktura płatów bocznych i cieśni oraz interpretacja wyników

Witam, prosiłam o interpretacje wyników Echostruktura płatów bocznych i cieśni tarczycy jest niejednorodna z licznymy hipoechogenicznmymi obszarami śr. do 2 mm., echogenność obniżona - cechy PZT. Wymiary płata prawego 18x16x58 mm, płata lewego 15x16x56 mm, Grubość cieśni 6 mm. (TSH) trzeciej generacji (L69) 1,347 µIU/ml Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 1,53 ng/dl 0,89 — 1,76 P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisie zabrakło informacji na temat poziomu przeciwciał anty-TPO, ale na podstawie badania USG zalecane jest wykonanie biopsji tarczycy w celu ustalenia rozpoznania.