Wyniki badania komputerowego oka a konieczność noszenia okularów

Byłam dziś na komputerowym badaniu wzroku i wyszło mi -0,75 w lewym oku i -1,0 w prawym oku. Czy przy takiej wadzie noszenie okularów jest koniecznie? Czy wystarczy zakładać je do czytania, pisania lub pracy przy komputerze? Czy bez noszenia wada pogłębi się? Pozdrawiam

Witam.
Konieczność noszenia okularów zależy tylko od tego jak Pani sobie radzi do patrzenia do dalszej odległości, natomiast wynik badania komputerowego o niczym nie swiadczy.
Pozdrawiam