Wyniki badania kortyzolu i ACTH do analizy

M.26. Proszę o interpretację wyniku: Kortyzol: 28 godz. 7.40. godz 7.00-10.00 ( 6,2-19,4 ) ACTH 91,30 pg/ml ( 7,20-63,30 ) Następne wyniki wyszły idealnie w normie. Chciałbym się dowiedzieć czym spowodowane były podwyższone miana. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki mogą być podwyższone w wyniku otyłości/nadwagi, przyjmowania niektórych leków, zaburzen endokrynologicznych (chorba/zespół Cushinga). Badanie powinno być interpretowana w całości z Pana objawami i wynikami innych badań.
Pozdrwiam