Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza badanie kortyzolu?

Mój wynik kortyzolu to: 25,70 ug/ dl Normy przedstawione na wyniku to: - przed godziną 10.00 to 3,7-19,4 , - natomiast po godzinie 17.00 to 2,9 -17,3. Co to badanie oznacza i jakie mogą być skutki takiego wyniku?
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Obecnie poziom jest tylko nieznacznie podwyższony - być może wystarczyło, żeby Pan porządnie się zdenerwował przed samym pobraniem krwi, aby poziom tego hormonu sie podniósł.

Znacznie podwyższony poziom kortyzolu wymaga wykonania dodatkowych badań - oznaczenia hormonu wydzielanego przez przysadkę mózgową ACTH właśnie pobudzającego nadnercza do produkcji kortyzolu, a także ocena USG/MR nadnerczy w celu wykluczenia zaburzeń i rozrostów w tej okolicy.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy