Wyniki badania krwi 18-miesięcznego dziecka a niedobory żelaza

Mój syn ma18 m-cy.Od roku ma niedobory żelaza. Problemem jest również niska waga-8660g.Dziecko również ma problem z chodzeniem-przy meblach nie ma problemu, ale samodzielnie nie chodzi.Oto dzisiejsze wyniki: żelazo 43 ferrytyna 42,8 białko C reaktywne 0,89 TSH 2,370 Wit. D 27,31 WBC 12,6 NEUT% 14,6 LYM% 73,8 MONO% 7,3 EOS% 2,6 BASO%1,7 RBC 4,53 HGB 11,3 HCT 33,2 MCV 73 MCH 25 MCHC 34,1 RW 13,9 PLT 380 MPV 7,7 PCT 0,29 PDW 11.Chciałabym się dowiedzieć jaka może być tego wszystkiego przyczyna?

Aleksander Ropielewski

Przykro mi, ale na podstawie samych wyników badań i braku możliwości oceny stanu klinicznego syna nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Należy wykluczyć choroby metaboliczne zaburzenia wchłaniania oraz zaburzenia hormonalne. Sugeruję kontakt z kliniką gastroenterologii i żywienia. Syn wymaga dokładnej diagnostyki.