Wyniki badania krwi u 19-latka

Witam, byłem ostatnio na badaniu krwi i odebrałem dziś wyniki - Cholesterol 202, Cholesterol HDL 45,5, Cholesterol LDL 116, Trójglicerydy 202,5. W jaki sposób mogę wpłynąć na ich obniżenie i czy te wyniki są powodem do natychmiastowego niepokoju?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Proponuję zmienić dietę. Proszę wyeliminować tłuszcze nasycone a wprowadzić jak najwięcej warzyw i owoców. Takie wyniki w tak młodym wieku niewątpliwie są powodem do niepokoju. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do lekarza.