Wyniki badania moczu w 26-tygodniu ciąży

Witam jestem w 26 tc ciazy lekarz prowadzący zlecił mi wykonanie badania moczu i obciążenia glukozy 75g dziś odebrałam wyniki co prawda są w normie jednak zdziwił mnie fakt ze glukoza na czczo 87,1 mg/dl norma [70-99] jest wyzsza niż po 120 min od wypiciu glukozy 78 mg/dl co to może oznaczać?Kolejne pytanie dotyczy ketonów w moczu 15md/dl czy jest to coś poważnego? Proszę o interpretację wyników wizytę mam dopiero za kilka dni.

Piotr Pilarski

Może tak być, że po obciążeniu poziom cukru jest niższy nie jest to nic niepokojącego. Ciała ketonowe świadczą o złym odżywianiu. Proszę się zastanowić czy nie je Pani zbyt mało.

Pozdrawiam.