Wyniki badania moczu w 36 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 36 tygodniu ciąży. Po rutynowym badaniu ogólnym moczy okazało się że w osadzie wykryto: nabłonki płaskie nieliczne leukocyty 3-5 erytrocyty 0-1 pasma sluzu d liczne bakterie nieliczne kryształy szczawianu wapnia d liczne w celu dalszej diagnostyki wykonano posiew moczu. wynik jest następujący: brak bakteriurii lactobacillus species czy to oznacza, że wszystko jest w porządku? miałam zgłosić się do lekarza jeśli posiew będzie dodatni, muszę więc iść do lekarza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik jest prawidłowy, jednak z powodu bardzo zaawansowanej ciąży powinna Pani skonsultować go ze swoim lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę. Badania zawsze powinny zostać zestawione z obrazem klinicznym, dlatego też bezpośredni kontakt lekarz - pacjent jest konieczny.