Wyniki badania MR kręgosłupa lędźwiowego 36-latka

Witam mam 36 lat i jestem po badaniu MR kręg. L-S, Drobne strefy obrzęku w obrębie dolnych blaszek granicznych trzonów L1-L3. Na poziomie TH11-TH12 dyskretne zaostrzenia tylnych krawędzi trzonów i uwypuklenie pierścienia włóknistego z uciskiem worka oponowego i modelowaniem przedniej powierzchni stożka rdzenia. Lewy nerw rdzeniowy L-5 przylega do ograniczeń w zwężonym lewym otworze międzykręgowym L5-S1. Nie wiem jak to rozumieć, mam ostre rwące bóle promien. do lewej nogi Proszę o rade. Krzyś

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta u specjalisty ortopedy.