Wyniki badania poziomu cukru u 56-latki

Dobry wieczór, w lipcu br. zdiagnozowano u mnie cukrzycę. Codziennie badam cukier na czczo (śr. od 90 mg/dl do 120 - trafiło się 137, 152) wieczorem (śr. od 90 do 140, a było i 192 max). Mam 56 lat, przed zmianą żywienia ważyłam 60 kg, stosuję dietę dla cukrzyków bez cukru, schudłam - mam 53,5 kg, ćwiczę. Moja Mama miała cukrzycę z powikłaniami -polineurapatia, neuropatia, retinopatia - zmarła mając 63 lat. Przepisano mi Metformax 500 - 1 tabl. rano. Czy to nie za wysoki poziom cukru ?Marzanna

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę udać się na wizytę do specjalisty diabetologa, który oceni skuteczność leczenia cukrzycy. W razie konieczności leczenie zostanie zmodyfikowane.