Wyniki badania poziomu hormonów tarczycy i USG

TSH: 7,56 (0,27- 4,20) FT3 7,14 ( 3,95- 6,80) Ft4 18,54 ( 12,0- 22,0) aTPO 180 USG tarczycy płat prawy: 16 mm, 13 mm, 51 mm, ( 5,3 mL) płat lewy 15 mm, 12 mm, 50 mm ( 4,9 mL).Tarczyca niepowiększona. Miąższ normoechogeniczny gruboziarnisty. W środkowej części płata prawego obecna dobrze odgraniczona zmiana 7X5 mm, hipoechogeniczna z przestrzeniami pływowymi. Czy to oznacza niedoczynność? Czemu mam takie wysokie poziomy hormonów przy wysokim TSH? Jako dziecko miałam niedobór jodu.

- wygląda na to, że jest to subkliniczna postać niedoczynności tarczycy zwłaszcza, że wielkość tarczycy jest mała
Czemu mam takie wysokie poziomy hormonów przy wysokim TSH?
- poziomy hormonów tarczycy nie są wysokie tylko w normie co w połączeniu z wysokim TSH może właśnie świadczyć o subklinicznej postaci niedoczynności tarczycy.